מדריך הובלות שלם

מאת שרון דידי

הובלות

כולנו נתקלים מדי פעם בחיינו (מי יותר ומי פחות) בסוגיה המרתקת של מעבר דירה. לעניין זה קיימת דילמה נצחית והיא האם לבצע את ההובלה לבד או לשכור שירותי הובלות מקצועיים מאת חברת הובלות. מובן שקיימות מספר נקודות בטווח שבין הובלה עצמאית לבין מוביל מקצועי (הטנדר של הדוד, עזרה מחברים וכו'). אולם ברור לכל כי לפחות עבור חלק מפריטי הריהוט הגדולים והכבדים (מקרר, מכונת כביסה, ספות וכו') כדאי לשקול בכובד ראש שירות הובלות מקצועי. אמנם הובלה עצמאית יכולה לחסוך כסף, אבל אסור לשכוח את כאבי הגב שעלולים להיתקל בהם.

הובלות – איך בוחרים?

בחירה נכונה של שירות הובלות אינה שונה מבחירת כל בעל מקצוע אחר (כמו עו"ד או ספר) והיא תלויה במספר גורמים כמו תקציב, איכות השירות, מקצועיות ועוד. כמו בהרבה מקרים, המלצות של חברים עושות את העבודה בצורה הטובה ביותר. כשתתקשרו לחברת מובילים ותגידו "דוד שלח אותי" תזכו ליחס חברי יותר ואולי אפילו מחיר נמוך יותר. באופן כללי, אם מישהו מוכר לכם היה מרוצה מהשירות שקיבל עדיף לסמוך עליו מאשר על השם הראשון שעולה בחיפוש בדפי זהב.

הובלות – תיאום ציפיות

אחת הבעיות השכיחות ביותר בעבודה עם חברת הובלות היא היעדר תיאום ציפיות. כדאי לבקש מנציג החברה לבקר בדירה שאתם עוזבים ובדירת היעד כדי לוודא ש-"קומה 3 על עמודים" הוא מושג מאותו לקסיקון אצלכם ואצלו. גם כמות הריהוט חשובה והכוונה בעיקר לחפצים הגדולים – אף חברת הובלות רצינית לא תעשה עניין מעוד ארגז או שניים אבל אם דיברתם על מקרר אחד ובפועל יש 2 מקררים ו-2 ספות – הדבר יתבטא בחשבון גבוה הרבה יותר ביום ביצוע ההובלה וחבל.

הובלות – תהליך האריזה

לכל אחד מאיתנו יש את הפטנטים שלו לאריזה (או של הסבתא שלו). אבל אחד הדברים הבסיסיים ביותר הוא לצמצם בשטח האחסון ככל האפשר. זכרו – פחות ארגזים = פחות כסף. מובן גם שבארגזים מלאים פחות סביר שיישברו חפצים מאשר בארגזים חצי ריקים. רצוי לשים חפצים שבירים בארגזים ייעודיים, לעטוף אותם בחומר מונע שברים (רוב חברות ההובלה יספקו לכם תמורת סכום נמוך ניילון מיוחד) ולסמן את הארגזים בצורה בולטת כי הם שבירים. כדאי גם לארוז חפצים לפי חדרים ולסמן בהתאם ואז אנשי חברת ההובלה יניחו כל ארגז בחדר המתאים, דבר שיחסוך לכם זמן בפריקה.

הובלות – ביטוח

חשוב מאוד לוודא כי לחברת ההובלות יש ביטוח מספק מבחינת התוקף והיקף הפיצוי הן לשם קבלת פיצוי במקרה של שבר או היעלמות חפצים והן במקרה שמישהו מדיירי הבית או צוות ההובלות ייפצעו.

יום ההובלה

ביום ההובלה עצמו, רצוי לפנות זמן ולהימצא בקרבת אנשי חברת ההובלות משום שתמיד יהיו שאלות ובעיות שיצוצו למוביל וכדאי שתהיו שם כדי לתת מענה בצורה מהירה ולקצר את תהליך ההובלה ככך שניתן.

שרון דידי – live-Seo- קידום אתרים מקצועי,
, הובלות ,
הובלה ,
שירותי הובלה ,
מוביל ,
מובילים

מקור המאמר: articles.co.il

 

חייגו אלינו לקבלת פרטים נוספים דילוג לתוכן